Wizytacja ks. Biskupa oraz Bierzmowanie

We wtorek 11.10.2016 odbyła się wizytacja Biskupa w naszej Parafii. Tego dnia młodzież z naszej Parafii przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, który odwiedził naszą Parafię.

Już o godzinie 12.00 spotkał się z najmłodszymi parafianami, czyli naszymi kochanymi dziećmi. Modląc się razem z nimi poprzez wspólny śpiew i przygotowanej scenki wraz z Księżmi jak i paniami Opiekunkami, zostały przedstawione uczynki miłosierne względem ciała. Dzieci na końcu zostały pobłogosławione przez Księdza Biskupa.

Po spotkaniu z dziećmi spotkaliśmy się z Biskupem na cmentarzu w Orzechowie, przy grobach naszych bliskich zmarłych.

Następnie spotkaliśmy się w Kaplicy w Pięczkowie, gdzie wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W okolicach godziny 16.00 odbyło się spotkanie z przedstawicielami działających organizacji przy naszej Parafii. Były to m.in Chór św. Cecylii, OSP Orzechowo, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Wiara i Światło „Orzeszki”. Podczas spotkania każdy przedstawiciel grupy opowiedział historię powstania organizacji.

O godzinie 17.00 zebraliśmy się w kościele, aby rozpocząć Uroczystą Msze Świętą, podczas której, uprzednio przygotowująca się młodzież, przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk Księdza Biskupa. Bierzmowanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Inne polecane wpisy