Wielkopostne Dnia Skupienia wspólnot ruchu Wiara i Światło

„Abyśmy przynosili owoce” – to hasło tegorocznego, wielkopostnego dnia skupienia wspólnot ruchu Wiara i Światło, którym patronuje św. Wojciech.

Spotkanie odbyło się 05.04.2014 r. w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Orzechowie. Tego dnia spotkało się ponad 100 osób z pięciu wspólnot Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz jednej wspólnoty z Archidiecezji Poznańskiej. Wspólnoty te działają przy parafiach: we Wrześni – Jutrzenka, Uśmiech, Promyczki; w Gnieźnie – Boże Duszki; w Śremie – Ło!Buziaki oraz w Orzechowie, gdzie powstała nowa wspólnota.

Członkowie wspólnot podczas spotkania rozważali, w jaki sposób mogą „przynosić owoce”, czyli dzielić się swoimi darami i talentami, dawać świadectwo bycia osobą wierzącą oraz prawdziwym bliźnim względem drugiego człowieka, szczególnie ubogiego, z niepełnosprawnościami.

Osoby niepełnosprawne, ich rodzice oraz przyjaciele mogli wysłuchać, a także aktywnie uczestniczyć w konferencji, którą wygłosił ks. Wojciech Orzechowski. Uczestnikom spotkania zostały przypomniane podstawowe obowiązki katolika i wartości, o których nie powinni zapominać w codziennej bieganinie.

W nawiązaniu do konferencji podczas Eucharystii swoje świadectwo przedstawił p. Henryk z Rumii, który mówił o docenianiu swojego życia, mimo różnych niedogodności losu, m.in.: utrata wzroku, której doświadczył jako młody chłopak.

Dopełnieniem dnia skupienia było rozważanie drogi krzyżowej, która była jednym z punktów spotkania. Natchnęła ona do refleksji nad życiem i przeżywaniem swojej wiary.

Uczestnicy spotkania rozjechali się do swoich domów utwierdzeni w tym, iż każdy dzień jest wyjątkowy i bezcenny, dlatego nie powinniśmy marnować szansy na spełnianie dobrych uczynków i „przynosić dobre owoce”.

Anna Węclewska

Inne polecane wpisy