Wiara i Światło – Orzeszki


 

Miniona sobota (7 lutego) była niewątpliwie ważnym dniem dla parafian z Orzechowa. Formująca się na jej terenie wspólnota ruchu Wiara i Światło została oficjalnie uznana. Orzeszki, bo taką nazwę otrzymali, pierwszy raz spotkały się w październiku 2013 roku, by  budować relacje przyjaźni między osobami z upośledzeniem, ich rodzinami i innymi członkami ruchu.

7 lutego 2015r.  na spotkaniu z okazji Święta Światła, rozpoczętego Eucharystią celebrowaną przez kapelana wspólnoty, księdza Krystiana Krysiaka, zostali oficjalnie przyjęci do grona wspólnot Prowincji Polski Zachodniej. Koordynatorem została Sylwia Bartkowiak. Uroczyste powitanie odbyło się na baliku w miejscowej Sali OSP, gdzie świętowali to ważne wydarzenie ze wspólnotami z Wrześni, Gniezna oraz Śremu.

Dziękujemy Bogu za dar powstania naszej grupy, gdzie wiele możemy ofiarować, a jeszcze więcej otrzymać dla siebie, doświadczając szczególnego wymiaru przyjaźni i jedności.

Autor: Edyta Szelejewska

Inne polecane wpisy