Wakacyjny wyjazd Służby Liturgicznej Ołtarza

Po zakończeniu roku szkolnego dzieci i młodzież należąca do SLO w parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Orzechowie wybrała się na wakacje w góry. Nocowaliśmy w domu pielgrzyma w Ludźmierzu. W czasie naszego pobytu uczestniczyliśmy we Mszach Świętych w pięknej Bazylice Mniejszej, gdzie króluje Matka Boska Ludźmierska i w procesji połączonej z modlitwą różańcową w Ogrodzie Różanym.

Pokonywaliśmy też dzielnie górskie szlaki w naszych pięknych Tatrach. Spacerowaliśmy Doliną Kościeliską, dotarliśmy do Morskiego Oka, a z okazji roku poświęconego św. Bratu Albertowi, odwiedziliśmy jego pustelnię na Kalatówkach oraz kaplicę Świętego Krzyża.

W drodze na wakacje zatrzymaliśmy się w Częstochowie, aby pokłonić się Matce Boskiej Częstochowskiej, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy Wadowice, miejsce w szczególny sposób poświęcone św. Janowi Pawłowi II,  gdzie nie obyło się bez skosztowania papieskich kremówek.

Wszystkim humory dopisywały, znakomicie spędziliśmy ten wspólny czas, wróciliśmy zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

Organizatorem tego wyjazdu był ks. Mariusz Zawadzki, wikariusz parafii w Orzechowie i jednocześnie opiekun SLO, a Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłosławiu dofinansowała ten wyjazd.

Inne polecane wpisy