Wakacyjne wyjazdy LSO i Chórku

Wakacyjny biwak Liturgicznej Służby Ołtarza z Orzechowa

O wakacjach można opowiadać w nieskończoność, ponieważ dla każdego stanowią inną i niepowtarzalną przygodę. Dla Liturgicznej Służby Ołtarza z Orzechowa niezapomnianym przeżyciem na zawsze pozostanie biwak w malowniczej miejscowości o nazwie Gołąbki, do której dzieci i młodzież wraz z ks. Krystianem Krysiakiem udały się 29 czerwca 2015 roku.

Miejsce, w którym spędziliśmy pierwsze wakacyjne dni, było z pewnością wyjątkowe! To właśnie tam mogliśmy odpocząć od zgiełku codziennych spraw. Głośne dźwięki telefonów ustąpiły miejsca szumowi drzew i świergotowi ptaków, które każdego ranka budziły nas do nowej przygody. Każdy dzień pozwalał nam na przebywanie ze sobą nawzajem, na poświęcenie chwili drugiemu człowiekowi. Wreszcie znaleźliśmy czas na rozmowę oraz zabawę. Wieczorne ognisko było  niecodzienną okazją do miłego spędzenia czasu. Zapach pieczonych kiełbasek i  dźwięk iskrzących się drewienek, pochłanianych przez kolejne płomienie ognia  pozostanie  wspomnieniem tegorocznych wakacji. Z biwaku w Gołąbkach każdy z nas oprócz ciekawych przygód przywiózł jeszcze letnią opaleniznę, którą zagwarantowały nam promienie słoneczne umilające wypoczynek nad brzegiem miejscowego jeziora, w którym wszyscy mogliśmy się schłodzić.

Oczywiście podczas letniego wypoczynku nie sposób zapomnieć o Panu Bogu. Nasza wspólna modlitwa, a także wędrówka polnymi ścieżkami  do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie zbliżyła nas do uroków natury, a tym samym do samego Boga i Maryi. Kto by pomyślał, że w miejscu ukrytym w krainie jezior i lasów znajduje się tak piękne miejsce kultu religijnego? Wspaniały obraz nasycony symboliką biblijnych przekazów, stanowi zabytkową perełkę wśród tamtejszych terenów. Warto też wspomnieć o gościnności zaprzyjaźnionego z ks. Krystianem tamtejszego ks. Proboszcza, który przygotował specjalnie dla nas słodką niespodziankę.

Ten wyjątkowy biwak to dla nas niepowtarzalna przygoda,  również dlatego że był to ostatni wspólny wyjazd razem z ks. Krystianem, który od 1 lipca swoją posługę wikariusza będzie pełnił w Katedrze Gnieźnieńskiej. Każdy z nas ten wyjazd zapamięta jako okazję do wspólnego spędzenia czasu, ale również zbliżenia się do Boga, który często kryje się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, a także w ludzkich sercach.

Autor: Weronika Szybiak

Inne polecane wpisy