V Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów w Gnieźnie

Dnia 8 czerwca 2013 Liturgiczna Służba Ołtarza dekanatu Miłosław wzięła udział w V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów w Gnieźnie. Naszą Parafię reprezentowała 17 osobowa grupa, która wzięła udział w uroczystej mszy świętej, wraz z blisko 4500 ministrantów i lektorów z całej Polski. Mszy świętej na Placu św. Wojciecha przewodniczył ks. Bp Krzysztof  Wętkowski. W czasie pobytu w Gnieźnie ministranci i lektorzy umacniali swoją wiarę podążając bogatą w symbole drogą sakramentów świętych. Ich kolejne stacje znajdowały się w siedmiu gnieźnieńskich kościołach. Na uczestników pielgrzymki również czekało wiele atrakcji: możliwość zwiedzania m. in. Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Muzeum Początków Państwa Polskiego. Młodzież naszej Parafii obejrzała również pokaz dawnych wozów bojowych i krótką rekonstrukcję walk Powstania Wielkopolskiego. Podczas procesji ulicami Gniezna Piotr Zięty, Artur Stanisławiak oraz Przemek Kołodziejczak mieli okazje nieść relikwiarz św. Wojciecha. Dzień zakończyła procesja z relikwiami św. Wojciecha oraz koncert zespołu „Siewcy Lednicy”.

Inne polecane wpisy