Uroczystości odpustowe ku czci Św.Wojciecha

Uroczystymi nieszporami o św. Wojciechu oraz wieczorną procesją z relikwiami męczennika rozpoczęły się 22 kwietnia w Gnieźnie uroczystości odpustowe ku czci głównego patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. Nasi parafianie wraz z księdzem Proboszczem Michałem Hinzem, również udali się do Katedry w Gnieźnie, by wraz z innymi uczestniczyć w obchodach ku czci patrona Polski. Podczas wieczornego nabożeństwa w katedrze gnieźnieńskiej przewodniczył  bp Wiesław Śmigiel z Torunia. W swoim słowie, które wygłosił podczas homilii wskazywał na wielowiekowe dziedzictwo wiary, budowane i umacniane na naszych ziemiach przez tak wielu świadków i męczenników. Pod koniec nabożeństwa Prymas Polski abp Wojciech Polak pobłogosławił płaszcze dla sześciu nowych braci Towarzystwa św. Wojciecha, które rozpowszechnia kult patrona w archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej. Po nabożeństwie z katedry gnieźnieńskiej wyruszyła procesja z relikwiami św. Wojciecha oraz relikwiami innych świętych i błogosławionych, która przeszła ulicami Gniezna do kościoła św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim, gdzie odbywało się czuwanie przy relikwiach męczennika.

Inne polecane wpisy