Uroczystość NMP Królowej Polski

O godzinie 11.30 odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę i Parafian z udziałem Druhów OSP Orzechowo i Pięczkowo wraz ze swymi rodzinami oraz tych parafian, którzy pracują jako żołnierze, funkcjonariusze różnych służb (więzienna, policja itp.), leśników i myśliwych, a także zuchów i harcerzy (w umundurowaniu) – z okazji uroczystości Matki Boskiej Królowej Polski, 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz święta Patrona Strażaków – św. Floriana. Podczas mszy św. nastąpiło poświęcenie dwóch figur św. Floriana i przekazanie ich Jednostkom: OSP Orzechowo i OSP Pięczkowo, jako Dar od nas Parafian za obecność i pomoc niesioną przez Druhów w naszej Małej Ojczyźnie. Po mszy świętej ks. Proboszcz zaprosił wszystkich parafian na piknik w ogrodach parafialnych z atrakcjami dla dzieci.

 

Inne polecane wpisy