Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

26 sierpnia miała miejsce Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Na mszy świętej o godzinie 11:00 przeżywaliśmy odpust w naszej Parafii połączony z dożynkami parafialnymi. Była to również msza święta dziękczynna za 50 lat kapłaństwa ks. prał. Bronisława Kaczmarka. Dziś przypadła 11 rocznica konsekracji naszej świątyni. Sumę odpustową celebrował zaproszony o. Sławomir Zastępowski ze Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy, wieloletni misjonarz w Angoli, a obecnie przełożony domu zakonnego w Chełmszczonce pod Bydgoszczą. Po mszy św. Odpustowej odbył się „mały piknik” między kościołem, a plebanią, gdzie było można skosztować chleba dożynkowego z różnymi dodatkami oraz wypić kawę, herbatę i zjeść ciasto.