Uroczystość Bożego Ciała

Tegoroczna procesja z Najświętszym Sakramentem w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeszła ulicami Pięczkowa. Mimo deszczu wiernych w procesji nie brakowało.

 

Uroczystość Bożego Ciała jest uczczeniem Boskiego Ciała i Krwi Chrystusa. Początek tego święta Kościół łączy z osobą św. Julianny z Cornillion (1193–1258). Była ona przełożoną sióstr augustianek w Mont Cornillion. W 1245 r. miała objawienia, w których Chrystus zapragnął, aby ustanowiono dzień, w którym cały Kościół obchodziłby Uroczystość Jego Ciała i Krwi. Zażyczył sobie także, aby był to czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Biskup Liege Robert po dokładniejszym zbadaniu objawień św. Julianny postanowił spełnić życzenie Jezusa. W 1246 r. odbyła się pierwsza procesja.

Inne polecane wpisy