Pielgrzymka do Rzymu

Narodowa Pielgrzymka do Włoch w jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Trwała od 18.10 do 25.10.2016.

Pielgrzymka obejmowała m.in.:

  • Dzień 1: podziwianie wspaniałych widoków alpejskich na terenie Austrii i Włoch
  • Dzień 2: udział we Mszy Św. w Bazylice św. Antoniego w Padwie, modlitwa przy grobie św. Antoniego, zwiedzanie Kaplicy Polskiej pw. św. Stanisława
  • Dzień 3: trasa objazdowo-spacerowa, połączona ze zwiedzaniem miasta (m.in. Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Plac Wenecki), zwiedzanie Bazyliki Santa Maria Maggiore, przejście przez Bramę Miłosierdzia, nawiedzenie Bazyliki św. Jana na Lateranie
  • Dzień 4: przejazd na teren Watykanu, udział w spotkaniu z Ojcem Świętym w Auli Pawła VI, przejście na Plac św. Piotra i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, modlitwa indywidualna przy grobie św. Piotra i św. Jana Pawła II, udział we Mszy św. w Bazylice św. Pawła za Murami, przejście przez Bramę Świętą
  • Dzień 5: zwiedzanie Bazyliki św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej, przejazd na Plac św. Piotra, udział w modlitwie Anioł Pański z innymi pielgrzymami, Msza Św. w Bazylice św. Piotra dla pielgrzymów z Polski
  • Dzień 6: zwiedzanie Asyżu (Bazyliki św. Klary, Kościoła Nowego i Bazyliki św. Franciszka), przejazd do Arezzo i podziwianie kościoła S. Maria della Pieve
  • Dzień 7: przejazd do Polski

Inne polecane wpisy