Kamerun – z wizytą u ks. Eugeniusza

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wyjazdu do Kamerunu do ks. Eugeniusza Bednarka w lipcu 2015 roku. Możemy poznać działalność misyjną ks. Eugeniusza zarówno obecną jak i tą z przed lat w trakcie poprzedniego wyjazdu na misje. Pierwsza część zdjęć przedstawia kościół parafialny w miejscowości MBANG. Kościół ten został wybudowany podczas pierwszego pobytu na misji przez ks. Eugeniusza wraz z mieszkańcami. Kolejne zdjęcia przedstawiają część kompleksu Seminarium w mieście BERTOUA – kaplicę seminaryjną. Była to druga placówka misyjna ks. Eugeniusza podczas pierwszego pobytu w Kamerunie. Po ukończeniu budowy Seminarium wraz z kaplicą, refektarzem, aulą i innymi budynkami ks. Eugeniusz powrócił do Polski. Po 10 latach pobytu w Polsce ponownie wyjechał do Kamerunu i został Proboszczem w Parafii Najświętszego Sakramentu w miejscowości ESSIENGBOT, gdzie oprócz pracy duszpasterskiej prowadzi również stolarnię. Kolejne zdjęcia przedstawiają budynek kościoła wraz z dzwonnicą, budynki plebani (gdzie mieszka ks. Eugeniusz oraz ks. Mariusz Misiorowski z Parafii św. Filipa w Somalomo), stolarnie wraz z magazynem oraz halą pokazową, dom Sióstr Opatrzności Bożej oraz budynki: szkoły, przedszkola oraz ośrodek zdrowia.
Przed wyjazdem została przeprowadzona spontaniczna zbiórka w naszej Parafii na rzecz działalności misyjnej ks. Eugeniusza Bednarka w Kamerunie, w której zostało uzbierane 1399,70 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary, które zostały osobiście przekazane do rąk ks. Eugeniusza.
Osoby, które chcą dalej wspierać działalność misyjną w Kamerunie mogą dokonywać wpłat bezpośrednio na konto ks. Eugeniusza: 11 1160 2202 0000 0002 3256 8097

Fot.: ks. Krystian Krysiak i p. Andrzej Kozłowski

Inne polecane wpisy