Adoracja Krzyża Świętego oraz Droga Krzyżowa ulicami Orzechowa

W niedzielę 26 marca 2023 roku, trwaliśmy na adoracji Krzyża Świętego, przyjmując w naszej parafii krzyż św. Jana Pawła II. Papież na kilka dni przed swoją śmiercią, trzymał go w rękach, łącząc się duchowo ze swojej kaplicy z uczestnikami nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Koloseum. Papieski krzyż został przywieziony do naszej parafii przez Księdza Proboszcza  ok. godz. 14.45. Po krótkim nabożeństwie powitania modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, po czym została odmówiona Litania do Krzyża Świętego. Po odmówionej modlitwie do godziny 19.30 odbyła się Adoracja Krzyża.
 
O godzinie 19.30 w kościele rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze stacjami na ulicach Orzechowa wraz z relikwiami św. Jana Pawła II. Krzyż Święty ulicami naszej parafii niosły poszczególne stany: Strażacy OSP Orzechowo, Strażacy OSP Pięczkowo, kobiety z naszej parafii, mężczyźni z naszej parafii oraz Panie z KGW Orzechowo, a także Liturgiczna Służba Ołtarza. Przy każdej Stacji Drogi Krzyżowej, został umieszczony  przez Matki Różańcowe zapalony znicz, na znak obecności Chrystusa wśród Nas. 
Wieczorne czuwanie przy krzyżu zakończyliśmy o godz. 22.00.
 
Następnego dnia odprawiona została msza święta wotywna o Krzyżu Świętym o godzinie 11.00. Następnie Krzyż będzie przewieziony do następnej parafii w Dąbrówce Kościelnej.

Inne polecane wpisy